Profil školy

PREDSTAVENIE ŠKOLY

Motto: Moderné vzdelávanie generácie tretieho tisícročia

Hlavný strategický cieľ: Byť školou, v ktorej pocit úspechu zažije každé dieťa

Počet žiakov k 15.9.2023   - 531

Počet tried                         -  23

Počet oddelení ŠKD         -  9

Počet zamestnancov         -  73

Od 1. 7. 2002 sme školou s právnou subjektivitou. V právnych vzťahoch  vystupuje škola vo vlastnom mene a má zodpovednosť vyplývajúcu z týchto  vzťahov. V školskom roku 2019/20 budeme na škole plne uplatňovať nové zákony a vyhlášky.

Škola sa orientuje v ŠVP na posilnenie výuky anglického jazyka, nemeckého jazyka, informatiky.

1. Naším poslaním je vychovávať a vzdelávať žiakov, ktorí budú chápať seba a iných, budú schopní tvorivo a kriticky myslieť, riešiť problémy a dokážu vyjadriť ocenenie a uznanie.

2. Chceme, aby naši žiaci odchádzali zo školy ako slobodní, zodpovední, charakterní mladí ľudia, ochotní sa ďalej učiť a tvorivo žiť.

3. Aby sa v ďalšom živote, na štúdiách i v práci dokázali uplatniť svojimi schopnosťami a vedomosťami, ktoré získali už na základnej škole.

4. Chceme vychovávať mladých ľudí, ktorí budú mať radosť zo života a uplatnia sa v ňom.

5. Snažíme sa predchádzať negatívnym vplyvom súčasnej doby, ako sú drogy, teror a násilie, kriminalita, záškoláctvo, šikanovanie, nenávisť a podobne.

6. Sústavne a cieľavedome  sa podieľame na vytváraní zdravého, ekologicky čistého a estetického prostredia školy.

7. Zapájame sa do programov, súťaží podporujúcich zdravie a zdravú školu.

8. Trendovým materiálnym zabezpečením  vytvárame vhodné podmienky pre kľudnú a tvorivú prácu našich žiakov, pedagógov a ostatných zamestnancov školy.

9. Aktívne  podporujeme talentovaných a nadaných žiakov, individuálnym prístupom a zapájaním do súťaží, korešpodenčných kvízov a predmetových olympiád  na úrovni školy, okresu, kraja, prípadne SR.

10. Zvýšenú pozornosť venujeme slaboprospievajúcim žiakom v spolupráci s rodičmi, s CPPPaP a individuálnym prístupom  zvyšujeme ich vzdelávaciu úroveň.

11. V ŠKD sa  usilujeme o zabezpečenie duševného a telesného vývoja detí, o rozvíjanie mravnej, etickej, estetickej a telesnej kultúry. U detí pestujeme morálno-vôľové vlastnosti, citovú výchovu, utvárame dobré vzťahy medzi chlapcami a dievčatmi, medzi vekove rozdielnymi deťmi. Formujeme kladný vzťah k práci, vedieme deti k ochrane životného prostredia.

12. Ponúkame široké spektrum záujmovej činnosti žiakov školy.

13. Úzko spolupracujeme s Radou školy, Združením rodičov, s Mestským úradom a s ostatnými organizáciami v meste.  Spoluprácou zvyšujeme   celkovú  úroveň školy.