ŠKD

Školský klub Slniečko

Pracuje pri ZŠ Ľ. Štúra v Modre, v priestoroch tejto školy. Výchovno- vzdelávacia činnosť prebieha v popoludňajších hodinách v triedach, ktoré sú upravené pre tieto činnosti, k dispozícii je herňa, vybavená audiovizuálnou technikou, hrami a hračkami. Túto miestnosť využíva ŠKD ráno  v čase od 6.30- do 7.45 hod. , popoludní  v čase od 16.00 – do 17.00 hod.  a v rekreačný deň / v stredu /. Ďalej využíva ŠKD k rekreačnej činnosti školský dvor a priľahlé trávnaté plochy s ihriskom / drevené preliezačky a hojdačky /. ŠKD Slniečko zabezpečuje pre deti, ktoré plnia povinnú školskú dochádzku na základnej škole, nenáročnú záujmovú činnosť podľa výchovného programu školského zariadenia.  ŠKD Slniečko spolupracuje s Pedagogickou a kultúrnou akadémiou v Modre, študenti absolvujú v našom klube priebežnú a súvislú pedagogickú prax. ŠKD Slniečko rozvíja záujmy detí. Školský klub organizuje rôzne celoklubové akcie počas celého školského roka a aj v čase prázdnin - Stretnutie svetlonosov, Šarkaniáda, Besiedky starým rodičom a v ZOSke, Vianočná besiedka spojená s tvorivými dieľňami, Detský karneval, Lyžiarsky a korčuliarsky kurz, Rozprávková noc v herni, Návštevy policajtov, hasičov, Deň Zeme spojený s opekaním a čistením lesa, Zimné radovánky, Návštevy MK, divadelných predstavení v Bratislave a v Trnave, Deň matiek, rodiny, Turnaje  medzi oddeleniami, Rozlúčka štvrtákov s ŠKD, letný tábor s výletmi. V školskom roku 2023/2024 navštevuje ŠKD cca 200 detí.

Poplatok za ŠKD:

• 25€/ mesiac